Gyorsan, valami labdát!

Mindig ki akartad próbálni a squasht, a teniszt vagy a tollaslabdát? Az e heti Sport Testközelbőlben egy negyedik sportágat választottunk. Így kerültünk a gyorstollaslabda edzésre.

Török Balázs2011. november 17. | Utolsó módosítás: 2012. február. 19. 16:56

Elárulhatom, hogy igen, kell. Azért nem olyan sok minden, de nem árt, ha egy kis labdaérzék akad az emberben. Ilyen gondokkal szerencsére nem kellett megküzdenem, hiszen magam mögött tudhatok már egy-két labdás sportágat, ráadásul szívemhez is mindig közel álltak a labdajátékok. Első labdaérintéseimen persze ez még kevésbé látszott meg. Az edzést azzal kezdtük, hogy párokba állva végigvettük az ütési technikákat, csak a kedvemért. A pár egyik tagja dobta, a másik pedig ütötte a tollast, az előre bemutatott ütőfogással. Úgy a harmadik-negyedik felém repülő játékszert már sikerült a megfelelő röppályára állítanom, konstatáltam tehát, hogy én is belejöttem az ütögetésbe.

Bár pingpongos múltam néha hátrányt jelentett, hiszen itt nem csuklóból játszik az ember, azért
profitálni is tudtam belőle a technikákban. Miután átrágtuk magunkat a fogásnemeken, egy játékot talált ki Elek József tanár úr, aminek lényege abban állt, hogy az általa dobott tollaslabdákat futva el kell ütni, majd a pályát megkerülve újra beállni a sorba, és készülni a következő körre. A tét egy kis plusz feladat volt, ugyanis aki kiesett, az fekvőtámasz és felülés kombinációval „bűnhődött” hibájáért. Erre nem nagyon akart senki vállalkozni, már az edzésvezető is megjegyezte, hogy a kilátásba helyezett erősítés hatására szemmel láthatóan javult a teljesítményünk. Mint mindig, végül itt is megtört a jég. Jómagam voltam az első hibázó, és vendégjátékos létemre sem bújhattam ki a nemes feladat alól. Remélem, az eredménye is meglátszik majd.

Az edzés második felében már az éles játéké volt a főszerep. Egyéniben és párosban is kipróbálhatták magukat a résztvevők, azaz valódi meccs szituációkban csiszolhatták tudásukat. Eleinte azt gondoltam, ha már az ütési technikáknál belejöttem, akkor menni fognak a dolgok mérkőzésen is. Hamar kiderült számomra, hogy ez egy laikus elképzelés volt. Éles helyzetben mutatkozó gyengeségemet kolléganőm is megtapasztalta, akivel együtt szálltunk harcba a győzelemért, ami egyik esetben sem jött össze. Valószínűleg nem velem játszotta élete meccsét, hisz elég magas volt a hibaszázalékom. Ennek ellenére annyit már az első edzés során sikerült elérnem, hogy párszor én szereztem pontot kis csapatunknak. Csak hogy ne távozzak sikerélmény nélkül.

A legjobban talán az fogott meg az edzésben, hogy végig vidámnak találtam mindenkit. Az edzőtől kezdve a játékosokig, minden sportembert a pozitív szellemiség fűtött. A megfelelő hozzáállásra szüksége is van egy igazi versenyzőnek, és mint azt a foglalkozás végén  megtudtam, a csapat vállalkozó szellemű tagjai egy házibajnokság mellett a közeljövőben a magyar B liga legjobbjaival is összemérhetik tudásukat.

Aki a cikk elolvasása után kipróbálná a tenisz, a squash és a tollaslabda ötvözetét, azt csak biztatni tudom. Ha érdeklődik a felsorolt sportágak iránt, és valami pörgős, átmozgató labdajátékra vágyik, akkor a gyorstollaslabdát neki találták ki.

(A gyorstollaslabda edzést november 14-én teszteltük, Sport Testközelből cikksorozatunk részeként.)

Hortobágyi Tibor
ELTE Online

Fotók: Radványi Zsolt

A szerzőről

Tiéd lehet az első vélemény!

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!